Expedice Černobyl 2019

Objevte s námi nepoznané! Zažijte na vlastní kůži sever Ukrajiny! Naše expedice míří letecky do Kyjeva, ve kterém se po celou dobu budeme pohybovat. S námi poznáte nejen zajímavosti hlavního města Ukrajiny, mezi které patří Náměstí Nezávislosti (Майдан Незалежності), Muzeum kosmonautiky, nejhlouběji položenou stanici metra na světě (Арсена́льна), ale podíváte se i do unikátní ukrajinské přírody. Zřejmě největším lákadlem celé expedice je výprava do Černobylu - Černobylské jaderné elektrárny V. I. Lenina. Po výbuchu čtvrtého reaktoru elektrárny dne 26. dubna 1986 je celá obklopující oblast uzavřena a dostat se k ní lze jen na povolenku, jejichž počet je omezen. Pokud návštěvníci dbají instrukcí, žádné nebezpečí z ozáření jim nehrozí, a mohou poznat útroby bývalého jaderného průmyslu SSSR anebo - pro milovníky přírody - obrodu krajiny zpustošené člověkem, která není lidskou rukou již přes 30 let nijak tknuta!

Upozornění - spolek EDUCANOVA, z.s. tuto akci nepořádá, podílí se toliko na organizaci a personálním zabezpečení celé expedice.

Informace o expedici

Datum: středa 6. 11. 2019 - pondělí pondělí 11. 11. 2019

Odlet: 6. 11. 2019, 15:15, Mezinárodní letiště M. R. Štefánika Bratislava

Přílet: 11. 11. 2019, 15:00, Letiště Kyjev-Žuljany (Міжнародний аеропорт "Київ" Жуляни)

Letecká společnost Wizz Air, pro páry doporučujeme zakoupení jedné low-cost letenky s příručním zavazadlem a jedné letenky s odbavovaným zavazadlem do 32 kg. Letenky nejsou v ceně zájezdu, každý z účastníků si zajišťuje koupi letenek sám. Platná letenka je podmínkou účasti na expedici, osoby, jež tuto podmínku nesplňují, se nemohou akce účastnit! Podmínkou je rovněž platný pas s dobou platnosti alespoń 6 měsíců po plánovaném datu návratu.

Cena

Účastnický poplatek ve výši 9.900,- Kč / osoba

Cena zahrnuje

  • ubytování
  • snídaně
  • vstupy do Černobylu
  • průvodcovskou činnost

Cena nezahrnuje

  • letenky
  • další stravu
  • pojištění
  • vstupné do jiných památek (většinou ve výši několikati hřiven - korunové položky)

Výše uvedená cena platí pro páry, tedy osoby, jež se akce účastní společně a budou spolu ubytováni. Osoby, jež jsou "liché", mohou být za příplatek ubytovány po předchozí domluvě na zvláštním pokoji, nebo za stejných podmínek, které platí pro páry, jim bude na pokoj přiřazena jiná osoba. Je možné ubytování po 3 na pokoji po předchozí domluvě.

Pro koho je akce určena?

Pro dobrodruhy. Lidi, co se nebojí poznávat okolní svět a nevadí nemít naplánovanou každou minutu času. Chcete místo města expedici po ukrajinských vesničkách? Klidně! Chcete zůstat v noci déle v hospůdce a užívat si ukrajinského folklóru? Pojďme na to!

Co s sebou?

Turistické oblečení. Teplejší, expedice se koná téměř v zimním obdobím. Bez zimní bundy to půjde, pokud se oblečeš tak, abys celý den v Černobylu dokázal vydržet v teple - outdoorové oblečení na principu cibule (více vrstev). Vhodné zavazadlo. Upozorňujeme, že vyvážet tekutiny z Ukrajiny je možné jen v odbavovaném zavazadle, a to dle celních předpisů (max. 2 lahve 0,5 l s obsahem alkoholu nad 20 % obj.).

Jak se přihlásit?

Nejpozději do konce neděle 9. 6. 2019 pošlete email na elektronickou adresu honzagrepl@seznam.cz s osobními údaji přihlašovaného účastníka / účastníků. Ihned po potvrzení účasti doporučujeme provést zakoupení letenek v uvedený termín přes stránky společnosti Wizz Air, letenky s postupem času budou už jen zdražovat (aktuální cena cca 2.500,- Kč za zpáteční letenku).

Společně s přihlášením uhraďte zálohu ve výši 5.000,- Kč za osobu na bankovní účet 115-2907830247 / 0100 pod VS 06112019 a uvedením jmen účastníků ve zprávě pro příjemce.

Pořadatelem akce a vlastníkem účtu je spolek PřesHranice z.s., kontaktní osoba: Radim Kupec, radim@transkarpatia.cz.

Zaujali jsme Vás? Neváhejte a přihlaste se!


Galerie


Expedice Černobyl 2019

Expedice Černobyl 2019

Expedice Černobyl 2019

Expedice Černobyl 2019