Po stopách Romana Horkého 2020

 

 

Datum: 5. 6. 2020 (pátek) - 7. 6. 2020 (neděle)

Místo: Národní park Oslava, oblast Náměšť nad Oslavou

Příspěvek: nevybírá se

Přihlašování na akci: jen informativní na události sociální sítě Facebook

Po stopách Romana Horkého je již kultovní událostí spolku EDUCANOVA, z.s., kdy se společně vypravíme do malebného údolí řeky Oslavy (okolí Náměště nad Oslavou). Do Náměště nad Oslavou se dostaneme místním vlakovým spojením z Brna, stejně tak nazpět. Tato akce je zaměřena na turistiku, poznávání přírody a pobyt v přírodě a je pojmenována po frontmanovi hudební skupiny Kamelot Romanu Horkém, folkovém bardovi a kamarádovi. Jako termín této akce bylo letos vybráno datum 5. 6. 2020 (pátek) - 7. 6. 2020 (sobota).

Letos trošku jinak... Datum konání události nebylo vybráno náhodou. Letos totiž uplyne 25 let od tragické smrti Radka "Bůčka" Michala, úžasného člověka i zpěváka a zakládajícího člena hudební skupiny Kamelot. K této příležitosti se Roman Horký rozhodl uspořádat vzpomínkový koncert v sobotu 6. 6. 2020 přímo pod Ketkovákem (zříceninou hradu Levnov). Neznamená to však, že by akce byla určena jen pro milovníky folku, na své si přijdou turisté, milovníci přírody, praskajícího ohně, dobrého piva i jídla.

V případě přízně počasí se akce bude konat již od pátku, v opačném případě od soboty; není zde však žádná přísná organizace, každý člen může přijet kdykoliv se mu zachce, to stejné platí pro odjezd. V průběhu akce je možné navštívit Památník Bible kralické včetně muzea, kralickou hospůdku s řízkem jak sloní ucho a samozřejmě spoustu přírodních krás.

Přespání je naplánováno v přírodě v nějaké osadě nebo přímo pod širým nebem. S ohledem na ochranné pásmo Přírodního parku Oslava není dovolené stavět stany, to však neplatí pro přístřešky a hamaky. Vzhledem k brzkému letnímu termínu konání je důležité nepodcenit správnou turistickou výbavu, vhodnou a nepromokavou izolaci pro přespání a dostatek pitné vody i jídla.

S krásy i historií řeky Oslavy je možné se seznámit v jednom z posledních klipů Romana Horkého a Kamelot:

 

Dovolím si citovat příspěvek Romana Horkého na sociální síti Facebook ze dne 26. 1. 2020:

"Letos uplyne neuvěřitelné čtvrtstoletí od skonu jednoho z největších zpěváků a kytaristů naší doby. Srdečný a přátelský kluk, jenž byl ochotný hrát a zpívat do roztrhání těla. Spojovalo nás nejen pouto hudební, ale především lidské. Nejde na něj nikdy zapomenout.
Byl zakládající a klíčovou postavou Kamelotu.
Byl nenahraditelnou součástí naší rozjíždějící se hudební mašiny. Zachraňte koně, Tajný výpravy, Vyznavači ohňů, Duhová cesta, Zlatá ryba. To je výčet pěti zlatých desek, na kterých je zaznamenán čtyřoktávový rozsah neskutečně nadaného člověka Radka "Bůčka" M. On vlastně Radek nikdy nebyl. V občance měl psáno "Radomil" a myslím si, že je to výstižnější. Prostě měl rád a miloval lidi a svět kolem sebe. Do vínku mu nebyl dán dlouhý život a "nejvyšší náčelník" ho povolal zatraceně brzy. Do konce tak brzy, že nestačil ani mládí boty zout.
Naše kamarádství jsme spolu kdysi strvdili i pokrevně. Proto je mou povinností oznámit všem milovníkům starých krásných časů a písní, že se setkáme
v sobotu 6. 6. 2020 ve 20:20 hodin
v našem nádherném a milovaném údolí řeky Oslavy na Ketkováku pod skálou na vzpomínkovém "Koncertu nezapomínajících srdcí". Zaválí tam nejen Kamelot současný, ale i ten starý. Vystoupí i hudební přátelé, ve kterých Radek zanechal své stopy... Slovy hlavní ikony: "Budou to Bůčkoviny jak sviňa!" :-)
Všechny informace a podrobnosti budeme postupně uveřejňovat. Rozešlete to všem! Roman
"