Podzimní hřebeny Jeseníků 2020

Pojďte s námi zažít krásnou přírodu moravských Jeseníků v podzimním hávu! Ranní mlha za rozbřesku a slunečné počasí přes den v kombinací s barvami podzimu v korunách stromů jsou neopakovatelným zážitkem! Vše doplněno o přespání na horských turistických chatách s degustováním místních specialit. V pátek 23. října 2020 začínáme v obci Ramzová (pro fajnšmekry možnost i Ostružná), odkud se přemístíme na Šerák, konkrétně na Chatu Jiřího. Vzhledem k očekávanému pozdnímu příjezdu je možné zvolit přesun lanovkou. Sobotní den patří hřebenovému výšlapu na Červenohorské sedlo, kde nás čeká nocování na Chatě Červenohorské sedlo. Nedělní den pak patří výšlapu na Praděd a na chatu Ovčárna. Zde náš výlet končí, následuje přesun domů, který již není organizován.

S sebou doporučujeme vzít dostatečnou finanční hotovost, vhodný turistický batoh a obuv, turistické oblečení - doporučujeme jak teplou, tak chladnou variantu; triček vemte několik. Samozřejmostí je i pláštěnka, čepice, hygienické prostředky vč. ručníku a dostatek jídla a pití na pochody. Zásoby se dají dokoupit na horských chatách, nicméně vzhledem k plánované zavírací době v 10:00 není od věci mít něco s sebou na pokoji.

Za účast na akci je podle přiloženého rozhodnutí stanov členské příspěvek v předběžné výši 1.450,- Kč, který je třeba uhradit do 5 pracovních dnů ode dne přihlášení na akci. V členském příspěvku je zahrnuto ubytování se snídaní, zbytek nákladů nese každý sám. Nepředpokládá se, že by se příspěvek následně navyšoval. Možnost úhrady členského příspěvku přes QR kód:

 


Galerie


Šerák - Červenohorské sedlo

Podzimní hřebeny Jeseníků 2020

Šerák - Červenohorské sedlo
Červenohorské sedlo - Praděd

Podzimní hřebeny Jeseníků 2020

Červenohorské sedlo - Praděd