Sjíždění Berounky 2019

Jako každým rokem náš spolek i letos v průběhu prvního červencového týdne pořádá vodáckou akci, která se letos bude konat na vlnách řeky Berounky. Berounka je významná česká řeka v západní části republiky a největší levostranný přítok Vltavy. Vzniká v Plzni soutokem Mže a Radbuzy, je dlouhá 139,1 km, s nejdelší zdrojnicí 252 km.

Berounka je řeka vhodná pro začátečníky s maximální obtížnosti ZWC (proudící voda). Na 139 km řeky je 29 jezů, z toho 21 sjízdných (za optimálních podmínek). Na řece je rovněž 29 kempů, tudíž je to řeka s výbornou obslužností pro turisty.

Plavba bude probíhat v dvoumístných kánoích. Pokud někdo bude chtít jiné plavidlo, nechť dá předem vědět. Upozorňuji, že plavba v raftech či vícemístných kánoích není s ohledem na pomalý tok řeky vhodná.

Předběžné datum konání akce je stanoveno od soboty 29. 6. 2019 do čtvrtku 4. 7. 2019 s tím, že datum bude upřesněno později - do více pracovních dnů však akce nebude zasahovat. Následně bude možnost zůstat v nádherné krajině za účelem turistických výletů.

Prozatím se počítá s tím, že plavbou strávíme 5 - 7 dní, denně se s jednou výjimkou budeme držet do 15 kilometrů, jednou se přiblížíme 20 kilometrům. Přibližná rychlost splutí na horním úseku řeky je 5 km/h, dolním toku řeky pak 4 km/h.

Datum tvrání akce:

Sobota 29. června 2019 - čtvrtek 4. července 2019

UPOZORNĚNÍ: V sobotu 29. června se v ranních hodinách vyplouvá z Chrástu u Plzně. Doporučuje se přesunout o stanoviště již páteční večer.

Předběžný itinerář plavby:

1. den: Chrást – Liblín (21 km)
2. den: Liblín – Třímany U Mloka (13 km)
3. den: Třímany U Mloka – Skryje (15 km)
4. den: Skryje – Višňová (11 km)
5. den: Višňová – Račice (15 km)
6. den: Račice – Nižbor (8 km)

Počítá se s tím, že dopravu si na místo každý zajistí sám, nejlépe v autech s ostatními členy. Auta pak budou každý den kyvadlovitě přemisťována spolu s vybavením.

Ubytování bude v kempech, nejčastěji ve stanech (v některých za příplatek možná chatka). Každý by měl mít zajištěné přespání ve stanu a vlastní spacák. Vybavení s sebou, nákupy a další informace budou upřesněny.

Přihlašování na akci

Počítejte, prosím, s tím, že na akci je možné přihlásit se nejpozději do 10. března 2019.

Přihlášení po tomto datu je pro člena stále závazné, nicméně jeho účast je možné jen za předpokladu, že bude možné zajistit další kánoe. Členové dle předchozí věty ponesou zvýšené náklady z takové situace vyplývající. Akce se mohou zúčastnit jen členové spolku.


Galerie


Koryto řeky Berounky (zdroj Česká televize)

Sjíždění Berounky 2019

Koryto řeky Berounky (zdroj Česká televize)
Panorama na Berounce (zdroj Kudy z nudy)

Sjíždění Berounky 2019

Panorama na Berounce (zdroj Kudy z nudy)
Vodáci na Berounce (zdroj Dronte.cz)

Sjíždění Berounky 2019

Vodáci na Berounce (zdroj Dronte.cz)
Jez na Berounce (zdroj iDNES.cz)

Sjíždění Berounky 2019

Jez na Berounce (zdroj iDNES.cz)

Přihlašování na akci Sjíždění Berounky 2019


Odesláním formuláře je objednávka závazná a zároveň souhlasíte
s obchodními podmínkami a zásadami pro zpracovávání osobních údajů!

Obsah smlouvy k dispozici zdeEDUCANOVA, z.s.

IČ / DIČ: 06445861 / CZ06445861


Sídlo: Přerov
E-mail: educanova@seznam.cz

Číslo BÚ: 2701296149/2010
Odkaz na OR: www.justice.cz

Předseda: Mgr. Jan Grepl